Dołącz do newslettera

  Instytut

  Efekty trening wzroku

  Instytut Treningu i Terapii Widzenia

  Treningiem Widzenia zajmujemy się do początku lat 80., natomiast pod nazwą Instytut Treningu i Terapii Widzenia działamy od 26 września 2016 roku.

  Instytut jest miejscem treningów, warsztatów, spotkań dedykowanych zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom, organizacjom i grupom zawodowym.

  Ponadto – oprócz działalności terapeutycznej – prowadzimy także działalność edukacyjną:

  • wykłady
  • konferencje zarówno w Polsce, jak i za granicą. np. dla Polskiego Towarzystwa Integracji Sensorycznej, wyższych uczelni, MEN.
  • prezentacje
  • spotkania
  • warsztaty
  • konsultacje
  • inne, indywidualne formy wsparcia

  Instytut Treningu i Terapii Widzenia współpracuje z terapeutami i uczelniami.

  Przez te lata współpracowaliśmy z wieloma ekspertami i specjalistami zajmującymi  się problematyką terapii widzenia. Spośród współpracowników zagranicznych warto wymienić jedną z najbardziej znanych niemieckich terapeutek widzenia, Uschi Ostermeier-Sitkowski z którą pracujemy od początku lat 90. Jest ona autorką szeregu książek z których część wydana jest też po polsku. Pracowała z nami też Marianne Wiendl z Niemiec, również autorka książek dotyczących pracy ze wzrokiem. Kolejną osobą, z którą zrealizowaliśmy kilka projektów to jedna z najbardziej znanych terapeutek na świecie – Sylvia Lakeland  mieszkająca w Brazylii i Portugalii. Sylvia, po 10 latach tracenia wzroku odzyskała go dzięki Treningowi Widzenia i obecnie pracuje z setkami klientów na całym świecie.  Amelia Salvador z Hiszpanii, okulistka, jest inicjatorem wykształcenia i certyfikowania niemal 60 terapeutów widzenia w Hiszpanii w ramach Educadores Visuales Miembros de VEA. Instytut  brał udział w szkoleniu połowy z nich.

  Z polskich terapeutów współpracowaliśmy min. z Marią Rudzińską-Grażyńską, inicjatorska pracy ze wzrokiem w Polsce. Od kilkudziesięciu lat współpracujemy z Iwoną Wojciechowska, Mają Niernsee, Teresą Cichecką.

  Obecnie współpracujemy z Akademią Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Kujawsko-Pomorską Szkołą Wyższą w Bydgoszczy. W 2017 roku mieliśmy też wykłady na Uniwersytecie Warszawskim oraz dla studentów pedagogiki Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie

  Instytut zajmuje się również treningiem i pracą ze sportowcami.

  Są to najczęściej programy dla indywidualnych zawodników. W 1999 r. pracowaliśmy z polską reprezentacją siatkówki mężczyzn, a w 2016-2017 z ok. 65 zawodnikami z Akademii Legii w Warszawie (kompleksowy program usprawnienia wzroku dla juniorów).

  Współpracowaliśmy z Wydziałem Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego co zaowocowało współautorstwem Mikołaja Markiewicza książki Aktywność wzrokowa w grach zespołowych.

  Instytut Treningu i Terapii Widzenia to miejsce, w którym staramy się wpływać na zrozumienie, czym jest praca ze wzrokiem na świecie, jakie ma znaczenie dla edukacji przyszłych pokoleń. Stosujemy podejście profilaktyczne oraz, używając własnych, wypracowanych metod, uczymy tego, jak skutecznie dbać o wzrok i widzenie.

  Chcesz wiedzieć więcej – skontaktuj się z nami

  Najbliższe warsztaty i spotkania dla osób indywidualnych